fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Devils wracają do gry

W rozegranym w niedzielę 5 lipca meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zespół Pomorze Seahawks przegrał w Gdańsku z Devils Wrocław 10:34.
Wrocławianie zdają się wracać do swojej właściwej, dobrej formy. Wyjazdowe starcie z Seahawks pokazało, że Devils uczą się wykorzystywać swój potencjał. Znakomicie zaprezentowali się w drużynie gości Łukasz Kamiński i Tomasz Tarczyński, których akcje biegowe prowadzone środkiem pola były motorem napędowym zwycięstwa wrocławian. W szeregach Devils wyróżnił się również Krzysztof Wis, bezbłędnie wykorzystując trzy podwyższenia za 1 punkt oraz dwa kopnięcia z pola, zdobywając łącznie 9 punktów.
Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała u Pomorzan. Jastrzębie notują ostatnio obniżkę swoich lotów. W poprzednim spotkaniu przegrali z Kozłami Poznań a ich gra już wówczas nie zachwycała. Kryzys w ofensywie Seahawks widać było bardzo dobitnie w niedzielnej konfrontacji z Devils. Chwilami bezradny atak Pomorzan nie miał zbyt wielu pomysłów na przełamanie obrony wrocławian. Rozgrywający Jastrzębi – Maciej Siemaszko znów zanotował słaby występ. Poważnym problemem dla gospodarzy były również osłabienia w składzie. Urazy odnowiły się u Jakuba Maleckiego i Michała Garbowskiego a w trakcie spotkania boisko opuścił Daniel Kokosza, który doznał kontuzji kostki. Nic dziwnego, że od samego początku spotkania to goście kontrolowali przebieg gry. Szybkie prowadzenie uzyskane w pierwszej kwarcie stopniowo zwiększało się aż do końca meczu. Jedyną odpowiedzą na to było przyłożenie Seahawks po akcji biegowej Gawła Pilachowskiego, podwyższenie Kamila Lipki i zespołowe safety. Pomorzanie wyraźnie mają problem ze swoją grą, czego nie ułatwiają kontuzje kluczowych zawodników natomiast Devils zdają się swój kryzys mieć za sobą i zaczynają piąć się w górę tabeli.
Wyniki ostatnich kolejek w pierwszej lidze gwarantują, że walka o awans do półfinałów będzie toczyła bardzo zacięta i emocjonująca. Po letniej przerwie oba zespoły czekają trudne pojedynki. Devils podejmą 5 września RMF MAXXX Warsaw Eagles a Seahawks 6 września zmierzy się na wyjeździe z liderem – The Crew Wrocław. [ramka][srodtytul]Pomorze Seahawks – Devils Wrocław 10:34 (0:7, 8:14, 2:7, 0:6)[/srodtytul] [b]I kwarta[/b] [ul][li]0:7 przyłożenie Krzysztofa Wydrowskiego po 30-jardowym podaniu od Jacka Szuszkiewicza (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis) [/li][/ul] [b]II kwarta[/b] [ul][li]0:14 przyłożenie Łukasza Kamińskiego po 18-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis) [/li][li]0:21 przyłożenie Łukasza Kamińskiego po czterojardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis) [/li][li]8:21 przyłożenie Gawła Pilachowskiego po jednojardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kamil Lipka po podaniu od Macieja Siemaszko) [/li][/ul] [b]III kwarta[/b] [ul][li]8:28 przyłożenie Przemysława Cudaka po sześciojardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Krzysztof Wis) [/li][li]10:28 dwa punkty w obronie zdobyte przez Seahawks po błędzie rozgrywającego Devils [/li][/ul] [b]IV kwarta[/b] [ul][li]10:31 43-jardowe kopnięcie z pola Krzysztofa Wisa [/li][li]10:34 32-jardowe kopnięcie z pola Krzysztofa Wisa [/li][/ul] [/ramka]
Źródło: informacja prasowa / pzfa.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA