fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Linie lotnicze tylko dla "psażerów"

Gotów do lotu? Fot. michaelhays
Flickr
Wzdragasz się na myśl o zdaniu swego czworonoga "na bagaż"? Zarezerwuj bilet jedynych linii lotniczych obsługujących tylko zwierzęta
Pod warunkiem jednak, że podróżujecie po Stanach Zjednoczonych. Pierwsze samoloty linii Pet Airways mają połączyć 14 lipca Nowy Jork, Waszyngton, Chicago, Denver i Los Angeles. Wczesną jesienią ma w tym gronie znaleźć się także Boston – podobno dzięki licznym prośbom właścicieli zwierząt z tego miasta.
Firma z siedzibą w Delray Beach na Florydzie zamierza wozić psy i koty samolotami Beechcraft 1900. Normalnie mieszczą one 19 pasażerów, ale „psażerów” (tak w bardzo wolnym przekładzie mógłby brzmieć używany w reklamach linii termin „pawsengers”) będzie mogło być na pokładzie nawet pięćdziesięcioro, po usunięciu foteli i półek na bagaże. Nad wygodą czworonożnych podróżnych czuwać ma wykwalifikowany opiekun. By uniknąć międzygatunkowych wojen, psy i koty będą trzymane oddzielnie. Rejsy dla innych zwierzaków, na przykład ptaków i gryzoni, zostaną uruchomione, jeśli pojawi się zapotrzebowanie. Początkowo odbywać się będzie jeden okrężny lot tygodniowo, z Nowego Jorku, przez Waszyngton, Chicago i Denver do Los Angeles i z powrotem. Bilet w jedną stronę ma kosztować od 149 do 299 dolarów, w zależności od rodzaju zwierzęcia i trasy. Miejsca na pierwsze dwa miesiące – wyprzedane.
Interes rozkręcają małżonkowie Dan Wiezel i Alysa Binder. Na pomysł wpadli, gdy pięć lat temu przeprowadzali się z Krzemowej Doliny na Florydę i musieli swą ulubienicę Zoe (Jack Russell terrier) oddać do luku bagażowego. W każdym z portów lotniczych obsługiwanych przez Pet Airways jest specjalna poczekalnia dla nietypowych pasażerów. Personel pokładowy i naziemny to wykwalifikowani opiekunowie i treserzy zwierząt. Zapewniona jest też całodobowa opieka weterynaryjna. Właściciele linii liczą, że w ciągu dwóch lat obejmą swymi usługami 25 miast USA.    
Źródło: The Boston Globe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA