fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Gdzie byłem, kiedy mnie nie było?

Materiały Promocyjne
Dlaczego dzieci się biją? Jak się urodził świat? Dlaczego się boję? – To przykłady kilku z setki pytań, jakimi zaskakują dorosłych cztero i pięciolatki.
Czasem trudno znaleźć na nie prostą odpowiedź nie budzącą w maluchach kolejnych wątpliwości. Książka francuskich pedagogów „O Grzesiu, chłopczyku który nie przestawał zadawać pytań” podsuwa je. Jest kolorowa, bogato ilustrowana, podzielona na rozdziały i podrozdziały tytułowane pytaniami typu: Dlaczego nie mogę robić tego co chcę? Co to jest śmierć? Dlaczego niektórzy ludzie nie mają domu? Pytania i odpowiedzi na nie przedstawione są w formie dialogów rozrysowanych w czarno-białych komiksach. Przysłowiową kropkę nad „i” stawia zaś w prostej ale wyczerpującej odpowiedzi duża, pastelowa ilustracja umieszczona obok komiksowej historii.
Wszystko to sprawia, że książka jest atrakcyjna dla dzieci, a jednocześnie jest praktycznym kompendium dla rodziców pomagającym w zaspokojeniu dociekliwości ich pociech. [ramka]„O Grzesiu, chłopczyku który nie przestawał zadawać pytań”
Mattieu de Laubier, Marie Aubinais, Gwenaelle Boulet, Catherine Proteaux Przekład : Klementyna Suchanow Wydawnictwo Znak Kraków 2009 [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA