fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Najbogatsi w Europie: Milionerzy z Bliskiego Wschodu

GP2 Series Media Service
Rzeczpospolita
Mercedesy w kolorach tęczy na każdy dzień tygodnia to tylko mała fanaberia wśród mnóstwa szaleństw, na jakie mogą sobie pozwolić miliarderzy.
Twórcy serii dokumentalnej „Najbogatsi w Europie” zaglądają do niedostępnego na co dzień świata wielkich pieniędzy, blichtru i luksusu.
W kolejnym odcinku postanowili przekroczyć granice Starego Kontynentu i sprawdzić, co robią ze swoją fortuną milionerzy z Bliskiego Wschodu. Jednym z nich jest szejk Maktoum, członek dubajskiej rodziny królewskiej, której majątek szacowany jest na 12 miliardów dolarów. Młodzieniec ma talent do interesów. Miłość do wyścigów samochodowych przekształcił w biznes. Wymyślił wzorowane na Formule 1 zawody A1. W rywalizacji biorą udział reprezentanci poszczególnych krajów. By wyrównać szanse, wszyscy mają do dyspozycji takie same auta. Szejk zainwestował wielkie pieniądze, śpi po kilka godzin dziennie, ale wierzy, że jego projekt zyska międzynarodową markę.
Inaczej do życia podchodzi szejk Hamad z Abu Dhabi. Przez 30 lat służył w armii. Teraz jest na emeryturze i zdecydował, że nie będzie więcej pracował – skupi się wyłącznie na korzystaniu z wartego 20 miliardów dolarów rodzinnego majątku. Ma ponad dwustu służących i kocha ekscentryczne konstrukcje. Na jego zamówienie powstała m.in. replika arki Noego. Lubi siedzieć za kierownicą amerykańskiego hammera z limitowanej edycji i przemierzać pustynię. Wielkie pieniądze na nic się jednak zdadzą, gdy zawiodą umiejętności i samochód utknie w piasku. [i]13.50 | disc. travel & living 13.50 | środa[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA