fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

SLD chce układu z PSL w sejmowych komisjach

Tadeusz Iwiński
Fotorzepa, Seweryn Sołtys Seweryn Sołtys
Lewica jest gotowa oddać ludowcom sprawy wojska za stanowisko szefa Komisji ds. UE dla Tadeusza Iwińskiego
Klub Lewicy rozważa odstąpienie ludowcom funkcji przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej. W zamian jednak chciałby fotel szefa Komisji ds. Unii Europejskiej. Żadna z tych komisji nie ma dziś przewodniczącego. Dotychczasowi zdobyli mandaty eurodeputowanych. Do Strasburga przenosi się Janusz Zemke z SLD (Komisja Obrony) i poseł PSL Andrzej Grzyb (Komisja ds. UE).
– Złożyłem ofertę zamiany szefowi Klubu PSL Stanisławowi Żelichowskiemu – potwierdza Grzegorz Napieralski, przewodniczący Klubu Lewicy. – Jeżeli się zgodzą, to Komisją ds. UE mógłby pokierować Tadeusz Iwiński, który jest doskonale przygotowany do tej roli. A jak nie, zastanowimy się, kto zostanie nowym szefem Komisji Obrony. Naturalnym kandydatem na to stanowisko jest, zasiadający w niej od lat Janusz Krasoń. Popadł jednak w konflikt z Napieralskim, gdy po tym jak na łamach “Rz” skrytykował sposób zarządzania partią przez przewodniczącego.
Na pytanie “Rz”, czy Krasoń mógłby zostać szefem Komisji Obrony, Napieralski odpowiedział dyplomatycznie: – Janusz Krasoń nie zgadza się z polityką przewodniczącego SLD. Czeka nas rozmowa na ten temat. Jeden z rozmówców “Rz” zdradza, że niejako na otarcie łez Krasoń mógłby wejść do Komisji ds. Służb Specjalnych. Przedstawicielem Lewicy był tam również Zemke. Jeśli negocjacje z ludowcami się nie powiodą, SLD zamierza wyznaczyć na szefa Komisji Obrony Stanisława Wziątka, obecnie wiceprzewodniczącego Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wziątek potwierdza, że dostał już taką propozycję.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA