fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Pogrzeb Michaela Jacksona w niedzielę

Fani Jacksona po jego śmierci
AFP
Otwarto testament muzyka. Opiekę nad dziećmi powierzył w nim swojej matce. Była żona nie może liczyć na nic
Sąd w Los Angeles ogłosił treść testamentu Michaela Jacksona, który został napisany przez niego w 2002 r. Prawa do opieki nad trójką dzieci przyznał w nim swojej matce Katherine. Po jej śmierci przejmie je wieloletnia przyjaciółka Diana Ross.
Jackson pominął w podziale majątku swoją drugą żonę Debbie Rowe, matkę dwóch najstarszych dzieci. Za duże pieniądze miała się zrzec prawa do ich wychowania, po czym próbowała je odzyskać. Nie potwierdziły się informacje, że testament zawiera sugestie, by pierwszeństwo w zakupieniu praw do katalogu 200 piosenek Beatlesów mieli Paul McCartney i Yoko Ono. Spółka Sony/ATV Music Publishing będzie zarządzona przez prawnika Jacksona – Johna Branca i jego producenta – Johna McClaina. Oni też będą wykonawcami testamentu i współzarządcami majątku pozostawionego najbliższej rodzinie. W 2002 roku, kiedy pisany był testament, jego wartość była szacowana na 500 mln dolarów. Obecna nie jest dokładnie znana.
Wcześniejsze doniesienia prasy, że ciało gwiazdora będzie wystawione w jego posiadłości Neverland, zostały zdementowane. Rodzina planuje prywatny pogrzeb w niedzielę. Ma się odbyć w Los Angeles, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone. Publiczne pożegnanie artysty odbędzie się w Staples Centre w Los Angeles we wtorek o godz. 18 naszego czasu. Po śmierci Jacksona jego trzy dawne płyty – „Number Ones”, „The Essential” i „Thriller” – zajęły pierwsze miejsca na liście „Billboard”. Każda z nich sprzedała się w 100 tys. egzemplarzy. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż dziewięć jego krążków. Został też pobity rekord sprzedaży nagrań w Internecie. W tydzień kupiono 2,3 mln plików z piosenkami Jacko. Wcześniej żaden artysta nie rozprowadził więcej niż milion. Z opublikowanego w środę sondażu waszyngtońskiego Pew Research Center wynika, że 64 procent Amerykanów uważa, iż media poświęciły śmierci Jacksona zbyt wiele uwagi. Tymczasem organizator planowanych 50 koncertów Jacksona w Londynie zapowiada show będący hołdem gwiazd dla Michaela. Mają być w nim użyte kostiumy i scenografia przygotowywane na występ króla popu w londyńskiej arenie O2. [i]Więcej informacji na stronie artysty [link=http://www.michaeljackson.com]www.michaeljackson.com[/link][/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA