fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

„Rzeczpospolita” wyróżniona

Prezes NBP Sławomir Skrzypek, red. naczelny „Rz” Paweł Lisicki i kierownik działu ekonomicznego „Rz” Jakub Kurasz
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Nagrodę honorową prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka odebrał wczoraj redaktor naczelny „Rz” Paweł Lisicki.
Redakcja naszej gazety otrzymała wyróżnienie za „upowszechnianie w społeczeństwie wiedzy ekonomicznej”. To specjalna nagroda, którą prezes NBP wręczył na gali z okazji siódmej edycji konkursu o Nagrodę im. Władysława Grabskiego.
– „Rzeczpospolita” nie tylko na swoich „zielonych stronach” popularyzuje wiedzę ekonomiczną, co jest szczególnie ważne w trudnych czasach spowolnienia gospodarczego. Współpraca NBP z „Rzeczpospolitą” jest od wielu lat bardzo dobra i owocna – uzasadnił swój wybór prezes Sławomir Skrzypek. Specjalne wyróżnienie otrzymał też kierownik działu ekonomicznego „Rz” Jakub Kurasz za cykl wywiadów z ludźmi biznesu, przeprowadzanych wspólnie z Cezarym Szymankiem z Radia PiN.
Nagrodę im. Władysława Grabskiego w konkursie dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego 2008 roku otrzymał Zbigniew Bartuś z „Dziennika Polskiego”. Narodowy Bank Polski organizuje konkurs o Nagrodę im. Władysława Grabskiego wspólnie z Polską Agencją Prasową i Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich. Laureatów wyłania kapituła, w skład której wchodzą wybitni ekonomiści, analitycy bankowi, cenieni dziennikarze i publicyści.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA