Media

Cejrowski ukarany za spot?

Wojciech Cejrowski
Fotorzepa, MW Michał Walczak
Telewizja Polska zawiesiła emisję kolejnych odcinków podróżniczego programu Wojciecha Cejrowskiego „Boso przez świat”. Dlaczego? Bo znany podróżnik i publicysta wystąpił w spocie wyborczym Prawicy RP.
[b][link=http://www.rp.pl/temat/266075_Eurowybory_2009.html]Więcej o eurowyborach w naszym raporcie specjalnym[/link][/b]
O sprawie poinformował portal Fronda.pl. „Rz” udało się potwierdzić, że Cejrowskiemu odmówiono przyjęcia do emisji odcinku zaplanowanego na najbliższą niedzielę. – Skandaliczny przykład cenzury. Sytuacja byłaby groteskowa, gdyby nie była tak groźna dla wolności słowa – mówi „Rz” Marek Jurek, lider Prawicy RP. – W TVP pod obecnym zarządem dzieją się niepokojące rzeczy. Nie widziałem takiej jednostronności politycznej w TVP nawet za czasów Roberta Kwiatkowskiego.
W reklamówce, w której wystąpił Cejrowski, nie ma żadnego odwołania do jego telewizyjnego programu. Mówi on, że nie głosuje na żadną partię, ale na konkretne osoby. I wskazuje Marka Jurka. Dlaczego więc wycofano  „Boso przez świat”? – Trudno to zrozumieć.  To nie jest dobra decyzja. Cejrowski jest osobą, która jest ciekawa pod wieloma względami – uważa Ireneusz Fryszkowski, wiceprzewodniczący rady nadzorczej TVP.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL