Służby mundurowe

Współautor „Nocnej zmiany” trafił do aresztu

Michał B., współautor (razem z Jackiem Kurskim) głośnego dokumentu „Nocna zmiana” opowiadającego o kulisach upadku rządu Jana Olszewskiego w 1992 r., został aresztowany na dwa tygodnie – podało Radio RMF FM. Ostatnio jego firma pracowała przy kampanii wyborczej PiS do europarlamentu.
Policja zatrzymała B. w piątek w warszawskim Sądzie Pracy, gdzie doszło do szarpaniny między stronami. Gdy funkcjonariusze wylegitymowali uczestników zdarzenia, wyszło na jaw, że Michał B. jest poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Malborku za oszustwo na kwotę 35 tys. zł.
– Poszło o typowy spór w biznesie – mówi „Rz” poseł PiS Jacek Kurski, który próbował interweniować w sprawie B. na policji. Jego zdaniem aresztowanie jest prowokacją przeciw PiS. – Wezwania dla Michała przychodziły na adres jego zameldowania, a nie zamieszkania. Dlatego wystawiono list gończy. Kto wiedząc, że jest poszukiwany, pojawia się w sądzie? – pyta. Michał B. został przewieziony do Malborka, gdzie toczy się proces, w którym jest oskarżony.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL