Komercyjne

Magazyny do wzięcia: Najemcy mają, w czym wybierać

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia oferty z agencji
Rzeczpospolita
Niemal wszystkie oferty przysłane przez pośredników i agencje doradcze w tym miesiącu są do wzięcia praktycznie od ręki. W samej Warszawie na najemców czekają magazyny np. w Platan Parku przy ul. Poleczki.
Najmniejszy moduł do zagospodarowania to 702 mkw., a największy sięga ok. 6 tys. mkw. Nominalnie najem 1 mkw. w tych halach kosztuje 5,5 euro miesięcznie. Natomiast w City Point, przy ul. Matuszewskiej, na najemców czekają trzy moduły – o pow. 1,2 tys. mkw., o pow. 1,3 tys. mkw. i największy, o pow. ponad 5,7 tys. mkw. Miesięczny najem powierzchni w tym budynku kosztuje 4,5 euro za 1 mkw.
Wolne stoją również hale w Manhattan Office & Distribution Center, przy ul. Muszkieterów za 5,3 euro miesięcznie za 1 mkw. oraz w budynkach rozrastającego się Żerań Parku, przy ul. Annopol, gdzie miesięczny czynsz wynosi 5,8 euro za 1 mkw. (w halach z 2007 r.). Na najemców czekają również magazyny w Space Distribution Center znajdującym się przy ul. Modularnej, za 5,5 euro za 1 mkw. miesięcznego czynszu.
Do nominalnej stawki czynszu trzeba jeszcze doliczyć opłatę za eksploatację – te w warszawskich halach wynoszą obecnie ok. 1 – 2 euro miesięcznie za metr. Biorąc jednak pod uwagę, że podaż powierzchni magazynowej jest bardzo duża, a popyt na nią ograniczony, czynsz efektywny jest teraz 5 – 10 proc. niższy od nominalnych stawek. Najemcy mogą swobodnie przebierać w ofertach w podwarszawskich miejscowościach. Sporo hal stoi pustych w Ożarowie, Pruszkowie, Piasecznie, Błoniu, Nadarzynie czy Jankach. Ich miesięczny najem wynosi 3,7 – 4,5 euro za każdy metr, a koszty eksploatacji wahają się na poziomie ok. 1 euro za 1 mkw. Do wzięcia są zarówno małe moduły, sięgające 1,3 – 1,5 tys. mkw. (takie oferty czekają np. w Alliance Logistic Center Błonie czy w Błonie Business Park), jak i duże powierzchnie – np. w Prologis Park Janki (można wynająć 20 tys. mkw.). Natomiast w Prologis Park Nadarzynie do wzięcia jest ok. 21,4 tys. mkw. We wspomnianym wcześniej Alliance Logistic Center Błonie można również wynająć nawet 42 tys. mkw.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL