Biznes

Bardzo dobra wiadomość dla Gdyni

Fotorzepa, Piotr Wittman
Według ministra skarbu, Stocznia Gdynia zamierza kontynuować produkcję statków. Przetarg na kluczowe aktywa niezbędne do produkcji stoczniowej w Stoczni Gdynia wygrała spółka United International Trust
Minister Aleksander Grad podkreślił, że inwestor wyraził wolę i gotowość do dalszej produkcji statków.
- To bardzo dobra wiadomość dla Gdyni, dla stoczniowców i dla Polski - dodał minister. Zaznaczył, iż w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy została utrzymana produkcja w stoczniach i dziś są one sprzedawane w ruchu ciągłym. Oznacza to, że w chwili sprzedaży wciąż tworzy się w nich statki.
Minister dodał, że szczegóły co do dalszej działalności stoczni Gdynia mają zostać uzgodnione w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Nie jest jeszcze wiadome za ile katarska United International Trust nabyła majątek stoczni. Cenę wywoławczą ustalono na 308 mln zł. Stoczniowcy z entuzjazmem przyjęli doniesienia o nowym inwestorze.Mimo, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami do końca maja cała załoga miała być zwolniona, to nowy inwestor może zaoferować nowe miejsca pracy. Jutro rozpoczyna się poszukiwanie inwestora na aktywa Stoczni Szczecińskiej.
Źródło: Polskie Radio

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL