Biznes

MCI Management wychodzi z Bankier.pl

Skonsolidowany zysk netto grupy MCI w 2008 r. był niemal identyczny jak w 2006 r. i znacznie mniejszy niż w rekordowym 2007 r.
Rzeczpospolita
Fundusz pozbywa się wszystkich inwestycji sprzed 2001 r. Wraca teżdo pomysłu wprowadzenia ABC Data na giełdę
Notowany na GPW fundusz venture capital poinformował, że do końca roku pozbędzie się udziałów w giełdowym Bankier.pl, właścicielu portalu finansowego. Do MCI należy 18,4 proc. spółki.
– Bankier jest naszą najstarszą inwestycją. Chcemy z niej wyjść niezależnie od tego, czy nabywcą udziałów będzie inwestor strategiczny, czy też inwestorzy finansowi – powiedział Tomasz Czechowicz, prezes MCI Management. Jak dodał, nie wiadomo jeszcze, jaką dywidendę z zysków za 2008 r. wypłaci Bankier.pl. – Papiery spółki kosztują teraz mało, więc jej wypłacenie, być może nawet w wysokości 100 proc. ubiegłorocznego zysku, jest naturalnym sposobem realizowania zysków przez właścicieli – stwierdził prezes MCI. Do końca roku fundusz chce się pozbyć wszystkich inwestycji, w które zaangażował się przed 2001 r. MCI poinformował także, że wraca do pomysłu wprowadzenia na GPW firmy ABC Data, w której posiada 80 proc. udziałów. Przygotowania do debiutu rozpoczęły się już rok temu, jednak wstrzymano je wraz z początkiem kryzysu na rynkach finansowych jesienią ubiegłego roku. ABC Data to dystrybutor sprzętu IT. Niedawno uzyskał wyłączność na sprzedaż produktów amerykańskiego Della w Polsce.
Prospekt emisyjny ABC Data ma być gotowy do końca roku. Ofertę publiczną zaplanowano na 2010 r. W I kw. 2009 r. spółka odnotowała 143-proc. wzrost zysku netto w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. MCI nie ujawnia jednak innych danych finansowych firmy. Zapowiedzi MCI nie wzbudziły entuzjazmu inwestorów. Na wczorajszej sesji GPW akcje MCI traciły na wartości nawet 5,5 proc. (na zamknięciu 3,83 proc.). Wpływ na to miały też ogłoszone wczoraj wyniki. W I kw. 2009 r. skonsolidowany zysk netto MCI wyniósł 8,44 mln zł. W analogicznym kwartale ubiegłego roku było to 28,4 mln zł (spółka wypracowała większość rocznego zysku w I kw.).
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL