Kraj

Palikot serialem bije w PiS

Czołówka filmu Janusza Palikota
Blog Janusza Palikota
Janusz Palikot znów kpi z prezesa PiS. Film "Kaczyński. Nowe wyzwania" pojawił się rano na blogu posła PO. Wcześniej zaprezentował on ten spot w Szczecinie.
Podczas jednego ze spotkań wyborczych Jarosław Kaczyński mówił: "Jeśli poprzecie Platformę Obywatelską pomożecie sobie, pomożecie Polsce". Tę wypowiedź wykorzystał Palikot. Prezes PiS po chwili poprawił swój błąd, czego wyborcza reklamówka posła PO już nie pokazuje. Za to pojawia się on sam i na tle wiejskiego krajobrazu oświadcza: "Jarosław, bracie, Platforma nigdy ci tego nie zapomni, a PiS nigdy ci tego nie wybaczy". Pojawia się też apel do wyborcy: "Posłuchaj Jarosława, on wie, że zbłądził" i zachęta do głosowania na PO.
- Serial to pomysł Janusza Palikota - mówi "Rz" Piotr Sawicki, asystent posła Palikota i szef sztabu regionalnego PO na Lubelszczyźnie. Przyznaje, że ofensywa posła to element ogólnopolskiej kampanii wyborczej PO. - Firma, która zrealizowała wideo przedstawi fakturę komitetowi wyborczemu Platformy - mówi Sawicki. Asystent Palikota zdradza też, że w najbliższym czasie w Internecie pojawią się kolejne odcinki serialu. Wyprodukowane zostaną najprawdopodobniej cztery odcinki. Wszystkie będą w podobnej konwencji i skupią się na wytykaniu wpadek prezesa PiS i jego ugrupowania. - Należy oczekiwać, że co jakiś czas Janusz Palikot będzie odpalał kolejną salwę w kierunku Jarosława Kaczyńskiego - dodaje Sawicki.

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL