fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Gilowska wspiera PiS, ale do polityki wracać nie chce

Była wicepremier wystąpiłana konwencji partii Jarosława Kaczyńskiego. Jednakdoniesienia o jej politycznym powrocie są przedwczesne
Zyta Gilowska, minister finansów w rządzie PiS, zrezygnowała z polityki w styczniu ubiegłego roku. Jej odejście było polityczną sensacją. Przyczyną była poważna choroba serca. Dlatego duże zaskoczenie wzbudziło jej pierwsze – po blisko półtorarocznej przerwie – polityczne wystąpienie.
W miniony czwartek Gilowska wzięła udział w debacie ekonomistów zorganizowanej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
A w sobotę była niekwestionowaną gwiazdą wrocławskiej konwencji PiS, podczas której ostro krytykowała rząd Donalda Tuska.
– Byłam na debacie u prezydenta, bo mnie zaprosił – wyjaśnia „Rz” Gilowska. – A we Wrocławiu, by dać świadectwo. Chciałam sprzeciwić się bzdurom, które mówi się o decyzjach gospodarczych dwóch poprzednich rządów.
Część polityków i komentatorów zapowiedziała powrót byłej wicepremier do polityki. „Będzie wunderwaffe PiS” – obwieścił portal Dziennik.pl.
Ale jak dowiedziała się „Rz”, Gilowska do polityki wracać nie zamierza. – Przecież zrezygnowałam z poselskiego mandatu, w eurowyborach nie startuję – ucina była wicepremier.
– Nazwisko pani wicepremier to mocny atut w kampanii. Ale nie wróci na pierwszą linię frontu – dodaje nasz informator z PiS.
A przynajmniej w najbliższym czasie. Szef PiS Jarosław Kaczyński stwierdził bowiem wczoraj, że Zyta Gilowska powinna funkcjonować w życiu politycznym. Zasugerował jednak, że może to nastąpić po wyborach parlamentarnych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA