fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Nasza-Klasa pokonała WP

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Serwis społecznościowy z Wrocławia wyprzedził Wirtualną Polskę i jest już trzecią najpopularniejszą stroną internetową w Polsce – wynika z najnowszego, styczniowego badania Megapanel PBI/Gemius
Niezagrożone pierwsze miejsce w naszym kraju zajmuje wyszukiwarka Google, która może pochwalić się 13,7 mln realnych użytkowników i dociera do 87,2 proc. polskich internautów.
Drugie miejsce przypadło Onetowi – 9,7 mln realnych użytkowników i zasięg 62 proc. Nasza-Klasa w styczniu mogła pochwalić się 9,2 mln realnych użytkowników i zasięgiem 58,5 proc. Przesunięcie portalu w rankingu najpopularniejszych witryn to skutek dużego przyrostu realnych użytkowników w porównaniu z grudniem 2008 r. W ciągu zaledwie miesiąca ich liczba zwiększyła się o prawie 780 tys. To największy przyrost w czołówce – w tym samym czasie Google przybyło 364 tys. użytkowników, a Onetowi – 191 tys. Zepchnięta na czwarte miejsce Wirtualna Polska może pochwalić się zaledwie 56 tys. nowych odwiedzających w styczniu.
Awans Naszej-Klasy to jedyne przetasowanie w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych witryn www w Polsce. W styczniu więcej działo się wśród stron sklasyfikowanych na miejscach 11 - 20. Na fali zwiększającego się w całym polskim Internecie zainteresowania serwisami ekonomicznymi w pierwszej dwudziestce zadebiutował portal Money.pl (miejsce 20.). Oprócz niego pojawiły się w niej także Polskie Książki Telefoniczne (Pkt.pl) – miejsce 15., oraz Panorama Firm (Pf.pl) – pozycja 14. Po grudniowym sezonie zakupowym wyraźnie zmniejszyła się popularność Ceneo.pl. To najczęściej odwiedzana w polskiej sieci porównywarka cen. Spadła ona z 14. na 19. miejsce.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA