fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Młody polski blues

Dzień z bluesem rozpoczną muzycy ze śląskiej grupy Ścigani, którzy zwyciężyli w poprzedzających festiwal eliminacjach. Zespół należy do najpopularniejszych i najczęściej wyróżnianych na młodej scenie.
Założyli go przed ośmioma laty Ryszard Rajca, Maciej Lipina i Jarosław Dobrzański. Prezentują nowoczesny blues z elementami r&b, rocka i popu, w ich kompozycjach słychać także fascynacje reggae, funkiem i soulem. Wydali dotąd dwie płyty: „Nigdy więcej bluesa” (2005) i „Bez hamulców” (2007), zdobyli nagrody m.in. na Festiwalu im. Ryszarda Riedla w Tychach oraz Sopot Blues Festival, wygrywali też plebiscyty Blues Top.
W Palladium Sebastian Kozłowski, który w eliminacjach zdobył wyróżnienie, odbierze nagrodę, którą jest gitara z kolekcji Joe Bonamassy. Kozłowski gra w białostockiej grupie Devil Blues założonej w 2004. Muzykę pokochał we wczesnym dzieciństwie dzięki rosyjskiej gitarze klasycznej. Bluesem zainteresował się dzięki polskim muzykom, dopiero później odkrył twórczość Cream i Johna Mayalla.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA