fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Kolejny deweloper ma duże kłopoty

Tak ma wyglądać w 2010 roku wieżowiec przy Złotej 44
Wizualizacja
Luksemburskie Orco Property Group, którego budowa przy Złotej 44 stanęła, zwróciło się do francuskiego sądu o ochronę przed wierzycielami
Notowany na giełdzie w Warszawie i Pradze deweloper od dłuższego czasu ma problemy, firma przesunęła już publikację raportu rocznego. Notowania akcji grupy były już też zawieszane, co i tak nie uchroniło ich przed spektakularnymi spadkami.
- Uruchomienie procedury daje nam czas na modernizację i negocjacje z finansowymi partnerami, które już rozpoczęliśmy - mówi cytowany w komunikacie Jean-Francois Ott, prezes Orco Property Group. Spółka zapowiada także skupienie się na strategicznych projektach w pięciu miastach - Berlin, Praga, Budapeszt, Warszawa i Bratysława. Przestanie realizować np. nowe projekty logistyczne, zapowiada też program oszczędnościowy i cięcie kosztów. W Polsce o Orco najgłośniej było w związku z budową w Warszawie apartamentowca Złota 44, zaprojektowanego przez słynnego architekta Daniela Libeskinda. Realizacja 192 metrowego budynku, gdzie miało znaleźć się 251 apartamentów już stanęła.
- W momencie ogłoszenia projektu był on jak najbardziej na miejscu, ale w obecnych ciężkich dla branży czasach największe trudności czekają tego typu budynki. Mimo to skala problemów Orco zaskakuje, dzisiaj w najlepszej sytuacji są firmy ze zróżnicowanym portfolio realizowanych projektów - mówi Jacek Bielecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Choć budowa Złotej 44 stanęła, Orco ma za sobą wiele udanych inwestycji w naszym kraju min. warszawski hotel Le Regina, mieszkaniowe Flamenco oraz Szafirowa Aleja także w Warszawie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA