fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rencista szybciej straci posadę

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Podwładny, który ma ustalone prawo do renty, jest chroniony przed utratą pracy przez 182 lub 270 dni. Ponieważ nie otrzyma świadczenia rehabilitacyjnego, ochrona przez kolejne trzy miesiące jest wyłączona
[b]– Nasz pracownik pobiera rentę z tytułu niezdolności do pracy. Od kilku miesięcy przebywa na zwolnieniach lekarskich. Jaki okres zasiłkowy go obowiązuje? Czy dostanie świadczenie rehabilitacyjne? Kiedy możemy go zwolnić?[/b] – pyta czytelniczka DOBREJ FIRMY.Pracujący renciści korzystają z nieco krótszej ochrony zatrudnienia niż pozostali pracownicy. Wszystko dlatego że nie przysługuje im świadczenie rehabilitacyjne.[srodtytul]Chorobowe tak, rehabilitacja – nie [/srodtytul]Zasiłek chorobowy przysługuje ubezpieczonemu, który stał się niezdolny do pracy z powodu choroby w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego. [b]Należy się przez okres trwania tej niezdolności, nie dłużej jednak niż przez 182 dni, a jeżeli niezdolność do pracy została spowodowana gruźlicą lub występuje w czasie ciąży, to nie dłużej niż przez 270 dni. [/b]Takie limity okresów zasiłkowych wskazuje art. 8 [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=176768]usta...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA