fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Radio przeprasza za Figurskiego i Wojewódzkiego

Kuba Wojewódzki
Fotorzepa, Rob Robert Gardziński
"Mały, niedorozwinięty, głupi człowiek" - tak o prezydencie Lechu Kaczyńskim mówili dziennikarze radia Eska Rock Michał Figurski i Kuba Wojewódzki. Dyrekcja stacji wystosowała list do głowy państwa, wktórym przeprasza za ich zachowanie
"Dopuścili się niegodnego zachowania oraz złamali zasady, którymi powinien kierować się każdy dziennikarz" - czytamy w liście.
"Pragniemy przeprosić za karygodne sformułowania padające pod adresem Prezydenta RP,(...)Jednocześnie informujemy, że bezzwłocznie podjęliśmy działania prawne wobec wymienionych dziennikarzy, zawieszając ich w prawach pracowniczych do czasu wyjaśnienia sytuacji" - napisali w liście dyrektorzy radia Eska Rock i grupy Radiowej TIME S.A. Z takiej reakcji radia zadowolony jest Andrzej Duda, minister w Kancelarii Prezydenta. - Tak powinna zachować się uczciwa redakcja przyzwoitej stacji - komentuje dla serwisu internetowego tvp.info Duda.
Chodzi o słowa jakie Figurski wypowiedział w audycji "Poranny WF", którą prowadzi razem z Wojewódzkim. O prezydencie wyraził się słowami "small, retarted, stupid man", co oznacza "mały, niedorozwinięty, głupi człowiek".
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA