fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Można skrócić okres rehabilitacji

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Rehabilitowany może wcześniej wrócić do firmy. Wymaga to jednak orzeczenia lekarza prowadzącego, że pacjent jest już zdolny do pracy
[b]– Pracownikowi przyznano świadczenie rehabilitacyjne na sześć miesięcy. Czy w razie poprawy stanu jego zdrowia może ten okres skrócić i po przedstawieniu zaświadczenia lekarskiego wrócić do pracy? Czy jest potrzebna do tego decyzja orzecznika ZUS o skróceniu tego okresu?[/b] – pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.Świadczenie rehabilitacyjne otrzyma ten ubezpieczony, który po okresie pobierania zasiłku chorobowego jest nadal niezdolny do pracy, a dalsze leczenie lub rehabilitacja rokują, że odzyska zdolność do pracy. Tak stanowi art. 18 [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=176768]ustawy z 25 czerwca 1998 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (DzU z 2005 r. nr 31, poz. 267 ze zm.)[/link]. Przysługuje przez okres niezbędny do przywrócenia zdolności do pracy, ale nie dłużej niż przez 12 miesięcy.Jak przyznaje ZUS, nie zdarza się, aby ubezpieczeni skracali okres pobytu na świadczeniu rehabilitacyj...
REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA