fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynajem

Stawki za najem mieszkań nie pójdą w górę

Wynajem w Warszawie
Rzeczpospolita
Czynsze w ostatnim miesiącu w Warszawie nieco spadły. Najbardziej potaniały lokale trzypokojowe, których ofertowe stawki są niższe o 5,5 proc.
>> Czynsze w ostatnim miesiącu w Warszawie nieco spadły. Najbardziej potaniały lokale trzypokojowe, których ofertowe stawki są niższe o 5,5 proc. Właściciele takich mieszkań proponują obecnie średnio ok. 3,3 tys. zł za miesięczny najem.
>> W lutym średni ofertowy koszt najmu kawalerki w stolicy wyniósł ok. 1,7 tys. zł miesięcznie i okazał się niższy niż pod koniec 2008 r. o 1,8 proc. – wynika z analiz portalu Oferty.net. >> Za dwa pokoje najemcy muszą dziś średnio zapłacić ok. 2,4 tys. zł miesięcznie, co oznacza spadek o 2,2 proc. w stosunku do ostatnich dni ub.r.
>> Stawki czynszów z całą pewnością w najbliższym czasie nie wzrosną. Wynika to ze stosunkowo ograniczonego popytu na początku roku. Z drugiej strony wyraźnie rośnie podaż ofert, zwłaszcza że na rynek trafia sporo mieszkań, których nie udało się sprzedać – uzasadnia Marcin Drogomirecki z portalu Oferty.net. >> Najwyższe stawki najmu luksusowych apartamentów sięgają w Warszawie kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Najdroższe oferty przekraczają nawet 20 tys. zł za miesiąc. To są jednak wyjątki, na które decydują się przede wszystkim przybywający do Polski pracownicy dużych koncernów czy przedstawicie ważnych instytucji międzynarodowych. Drogie lokale o wysokim standardzie, lecz już znacznie tańsze od wspomnianych, wynajmowane są także dla pracowników mniejszych, lecz zamożnych firm oraz ambasad i konsulatów. >> Największą podaż na rynku najmu stanowią nowe mieszkania, wybudowane w ostatnich dziewięciu latach – prawie 50 proc. całej oferty. Najmniej jest do wynajęcia lokali w starych budynkach, powstałych przed 1945 r. (ok. 9 proc.). [i]źródło: Oferty.net[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA