fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Baker & McKenzie otwiera nowe biuro w Abu Dhabi

[b]3 marca 2009 r. Kancelaria Baker & McKenzie oficjalnie otworzyła nowe biuro w Abu Dhabi, po otrzymaniu stosownego zezwolenia od Ministerstwa Planowania i Gospodarki Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Po otwarciu czwartego biura na Bliskim Wschodzie, Baker & McKenzie posiada obecnie sieć 69 biur w 39 krajach. [/b]
Partnerem zarządzającym w rejonie Zatoki Perskiej został Borys Dackiw, który zakładał również biura Baker & McKenzie w Kijowie oraz w Pradze.“Mając ponad trzydzieści lat doświadczenia w regionie, z przyjemnością rozpoczynamy działalność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dynamicznie rozwijającym się państwie o strategicznym znaczeniu dla współczesnej ekonomii” mówi Dackiw. “Dogłębna znajomość prawnych, regulacyjnych i handlowych uwarunkowań tego regionu, pozwala nam obsługiwać na światowym poziomie klientów lokalnych oraz tych, którzy dopiero chcą inwestować w regionie Zatoki Perskiej.” Kancelaria działa w Arabii Saudyjskiej od połowy lat 70. Pierwsze biuro Baker & McKenzie w regionie powstało w Manamie, w Bahrajnie w 1999 r. Firma jest również obecna na Bliskim Wschodzie dzięki działającemu od wielu lat biurze w Kairze.
Po skompletowaniu pełnego zespołu, biuro w Abu Dhabi będzie obsługiwało klientów krajowych i zagranicznych, specjalizując się w bankowości i finansach (w tym w finansowaniu projektów), prawie spółek, fuzjach i przejęciach, private equity, papierach wartościowych/rynkach kapitałowych, obsłudze dużych projektów (w szczególności w sektorze naftowym, gazowniczym oraz infrastrukturalnym), arbitrażu oraz nieruchomościach. Biuro warszawskie Baker & McKenzie zostało otwarte w 1992 roku. Od tego czasu dynamicznie się rozwija rozszerzając liczbę praktyk oraz zwiększając ilość zatrudnionych prawników. Praktyka biura warszawskiego obejmuje: prawo spółek i prawo handlowe, fuzje i przejęcia, private equity, obsługę inwestycji zagranicznych, bankowość i finanse, papiery wartościowe i rynki kapitałowe, prawo procesowe, nieruchomości, procesy prywatyzacyjne, przedsięwzięcia infrastrukturalne, restrukturyzację przedsiębiorstw, technologie, media, telekomunikacja, outsourcing, prawo własności intelektualnej i przemysłowej, prawo antymonopolowe i konkurencji, prawo podatkowe, prawo pracy i ubezpieczenia społeczne, prawo energetyczne, prawo ochrony środowiska, prawo farmaceutyczne, zamówienia publiczne, ubezpieczenia, prawo upadłościowe i postępowanie naprawcze partnerstwo publiczno-prywatne oraz prawo publiczne i Europejskie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA