fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Brak nadziei na brytyjskim rynku nieruchomości

AFP
Spadek cen nieruchomości w Wielkiej Brytanii jest największy od 2001 r. Załamanie na rynku pogłębia się przez recesję i rosnące bezrobocie
Średnia cena mieszkania w Anglii i Walii spadła do 157 tysięcy funtów (około 833 tysięcy zł) - podał Hometrack.
Liczba kupujących mieszkania (ankieta wśród 5800 biur nieruchomości) wzrosła w lutym miesiąc do miesiąca o 17 proc., ale ceny spadły we wszystkich 10 regionach kraju. Sprzedającym rzadko udaje się uzyskać 90 proc. zaproponowanej ceny. Brytyjski bank centralny podał dziś, że liczba kredytów hipotecznych udzielonych styczniu nie zwiększyła się względem grudnia, kiedy zanotowano rekordowe minimum 33 tysięcy pozytywnie rozpatrzonych wniosków.
Prawdopodobnie na koniec tego roku zobowiązania hipoteczne pięciu milionów obywateli Wielkiej Brytanii mogą przewyższać wartość ich domów. Po publikacji danych funt traci do dolara 2,17 proc. Brytyjska gospodarka skurczyła się w IV kwartale najmocniej od 1980 r., a stopa bezrobocia wynosi już 10 proc. Bank Anglii w tym tygodniu prawdopodobnie znów obniży stopy procentowe, od kilku miesięcy znajdujące się na historycznych minimach.
Źródło: bloomberg.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA