fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Maciej Kuroń nie żyje

Maciej Kuroń
Fotorzepa, MW Michał Walczak
Zmarł Maciej Kuroń - znany publicysta, dziennikarz i autor programów kulinarnych. Miał 48 lat. Od kilku lat cierpiał na chorobę układu krążenia.
Informację o śmierci Macieja Kuronia potwierdziła Małgorzata Weremczuk, jego menadżerka.
- Maciej bardzo kochał ludzi. Odszedł z przekonaniem, że nie skrzywdził nikogo - powiedziała Weremczuk.
Maciej Kuroń to autor kilku książek kulinarnych, w tym "Kuchni Polskiej. Kuchni Rzeczypospolitej Wielu Narodów" - jednej z najwartościowszych książek o kuchni polskiej i tradycjach polskiego stołu.
Z wykształcenia historyk i absolwent podyplomowych studiów gastronomicznych w USA (kucharz), prowadził i występował w wielu programach telewizyjnych związanych z gastronomią.
W 1980 jako student Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie reprezentował olsztyńskie środowiska studenckie w jednoosobowym Komitecie Założycielskim Niezależnego Związku Studentów w Warszawie.
W stanie wojennym po usunięciu decyzją ministra nauki i szkolnictwa wyższego w roku 1982 ze studiów na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego studiował historię na WSP w Olsztynie. Potem kształcił się w USA.
Cztery lata temu zmarł ojciec Macieja Kuronia - Jacek. Był znanym polskim politykiem - jeden z przywódców opozycji demokratycznej w czasach PRL-u, współzałożyciel KOR-u (Komitet Obrony Robotników), później dwukrotnie minister pracy i polityki społecznej oraz kilkakrotnie poseł na Sejm.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA