fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sztuka

Interaktywna zabawa sztuką

Interaktywny plac zabaw
Materiały Promocyjne
Po sukcesie we Wrocławiu, gdzie Interaktywny plac zabaw otworzył działalność Centrum Sztuki WRO, wystawę można teraz odwiedzać w toruńskim CSW "Znaki Czasu".
Interaktywny plac zabaw to nie tylko frajda dla dzieci, ma on również edukacyjny charakter. Odwiedzający go goście wchodzą w świat multimediów i poprzez twórczą zabawę poznają sztukę. Dzieci doskonale odnajdują się w tym środowisku. To nietypowa galeria, mogą tutaj biegać i hałasować, a dotykanie eksponatów jest wręcz nakazane.
Stworzone zostały cztery interaktywne instalacje:
[b]Zabawa graficzna perspektywa[/b] - animacja i kolorowe plansze. Manipulując ruchomymi elementami, dzieci zmieniają ich kontekst w przestrzeni i poznają zasady perspektywy.
[b]Instalacja faktury[/b] - tworzenie na wielkim ekranie animacji przez dotykanie kamieni, wody, pary, kory i trawy.
[b]Malowanie światłem[/b] - gesty dzieci bawiących się świecącymi obiektami (latarki, miecze świetlne) zostają za pomocą specjalnego oprogramowania w interaktywny sposób przełożone na obraz i dźwięk. Na ekranie pojawiają się kształty wielkością i kolorem odpowiadające wprawionym w ruch narzędziom świetlnym. Dźwięki podkreślają moment tworzenia obrazu.
[b]Sala mieszania kolorów RGB (Red-Green-Blue)[/b] - przestrzenna aranżacja dziewięciu sześcianów wykonanych z przezroczystego tworzywa w podstawowych barwach - czerwonej, zielonej i niebieskiej - oraz odpowiedniego oświetlenia. Dzieci, przechodząc pomiędzy różnokolorowymi obiektami oraz samodzielnie je oświetlają, obserwują przenikanie i mieszanie się kolorów.
Obiektów strzeże interaktywny pies.
Autorami wystawy są: Patrycja Mastej, Dominika Sobolewska, Paweł Janicki, Zbigniew Kupisz.
[link=http://www.csw.torun.pl/aktualnosci/wystawy/baza-wystaw/interaktywny-plac-zabaw" target="_blank]www.csw.torun.pl[/link]
[link=http://www.wrocenter.pl/" target="_blank]www.wrocenter.pl[/link]
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA