fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Po służbie wojskowej pracownik nie od razu musi wrócić do przedsiębiorstwa

Fotorzepa, Jak Jakub Dobrzyński
Po wyjściu do cywila podwładny nawet przez 30 dni może odpoczywać, zanim wróci do firmy. Dla pracodawcy jest to absencja usprawiedliwiona niepłatna
[b]Pracownik przystąpił do pracy 29 dnia po wyjściu z wojska. Jak zakwalifikować 28 dni jego nieobecności? Czy powinnam mu za nie zapłacić?[/b] - pyta czytelniczka DOBREJ FIRMY.Trzydziestodniową lub krótszą absencję pracownika w firmie po zakończeniu odbywania zasadniczej służby wojskowej należy kwalifikować jako nieobecność usprawiedliwioną niepłatną. Po wyjściu z wojska podwładny ma 30 dni na podjęcie pracy u dotychczasowego pracodawcy. Oznacza to, że może zgłosić się do niego bezpośrednio po wyjściu do cywila, jak i później po odpoczynku, po odbytej służbie wojskowej. Laba ta nie może jednak trwać dłużej niż 30 dni. Okres odpoczynku nie jest uregulowany w przepisach, ale jego istnienie należy wywodzić z [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=175560]ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej z 21 listopada 1967 r. (DzU nr 241, poz. 2416 ze zm.)[/link].Zgodnie z jej art. 122 pracodawca, który zatrudniał...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA