fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Prąd zdrożeje mniej, URE nie uwolni cen

Ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych nie zostaną uwolnione od 1 stycznia bo na tym rynku nie istnieje konkurencja- wynika z komunikatu Urzędu Regulacji Energetyki (URE).
- Zdaniem prezesa URE, docelowo należy uwolnić ceny również w segmencie gospodarstw domowych, jednak nie stanie się to od 1 stycznia 2009 r. - podano w komunikacie Urzędu.
Cytowany z komunikacie prezes URE Mariusz Swora uważa, że na rynku energii elektrycznej praktycznie nie istnieje konkurencja. Swora zapowiadał już wcześniej, że jeśli polski rynek będzie konkurencyjny, to wówczas stawki opłat za prąd nie będą kontrolowane już w żadnym jego segmencie. Według mediów, zniesienie taryf dla gospodarstw domowych od stycznia przełoży się na podwyżki cen energii elektrycznej o 20-50%. Jednakże szacunki te są oparte na kontraktach na 2009 rok, które na rynku energii są wciąż nieliczne.
Szef URE Mariusz Swora zapowiadał już w lutym br., że od 1 stycznia 2009 roku zostaną uwolnione ceny energii dla gospodarstw domowych. W przypadku odbiorców korporacyjnych, obowiązek zatwierdzania taryf energetycznych zniesiono 1 stycznia 2008 r.
Źródło: isb
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA