Trzy lata nie do ruszenia

Zajmuję się w firmie rozliczaniem płac i zasiłków. Wywiesiłam na tablicy przy dziale personalnym ogłoszenie, że pracownicy mogą składać wnioski o wyrównanie starych świadczeń chorobowych do końca października 2008 r. Czy ta data jest prawidłowa?
[b]Nie.[/b] Przeliczeniu podlegają zasiłki za trzy lata wstecz liczone od daty wystąpienia z wnioskiem w tej sprawie. Taki termin wynika z art. 67 ust. 3 [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=176768]ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego[/mail] i nikt nie ma prawa go skracać.[i]Elżbieta Więckowska-Meisner jest ekspertem z Departamentu Zasiłków w centrali ZUSSławomir Mondygraf jest ekspertem z Departamentu Zasiłków w centrali ZUS[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL