fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Nowe mieszkanie do wzięcia od pośrednika

locus
Pośrednicy zdobywają nowe terytorium. Sprzedają już nie tylko używane mieszkania, ale coraz częściej również te, dopiero powstające. Za takie transakcje płacą im deweloperzy, a nie kupujący nieruchomość
W prasie czy w Internecie przy ogłoszeniach o sprzedaży mieszkań w nowo budowanych inwestycjach coraz częściej nie ma informacji o biurach sprzedaży dewelopera, a kontakt jest na agencje nieruchomości. To one szukają chętnych na lokale i popisują z nimi umowy sprzedaży.
[srodtytul]Szerokie portfolio agencji[/srodtytul]
Jednym z pierwszych pośredników, który wszedł na rynek pierwotny, jest Emmerson Nieruchomości. Firma ma już na tym polu dziesięcioletnie doświadczenie. Dlaczego podjęła się takiej sprzedaży? – Taka była potrzeba rynku. Duża agencja powinna mieć w swojej ofercie wszystko. Mieszkania stare, usługi doradcze, pośrednictwo kredytów, zarządzanie nieruchomościami czy też usługi remontowe – tłumaczy Jarosław Skoczeń, rzecznik prasowy agencji. Jego firma sprzedaje nowe mieszkania czy domy nie tylko w Warszawie, ale też w innych miastach, m.in. w Łodzi czy we Wrocławiu. W tej chwili w ofercie Emmersona jest sześć nowo powstających inwestycji w stolicy i okolicach.
Na klientów czekają mieszkania w inwestycji Aura Park w Wilanowie. Powstają tam mieszkania o powierzchni 52 – 146 mkw., które kosztują od 8 do 11 tys. zł za mkw. Będą oddawane do użytku w kwietniu 2009 roku.Z kolei w kwietniu tego roku rozpoczęła się budowa osiedla Wola Prestige. Mieszkania mają tam od 40 do 130 mkw. Kosztują od 6 tys. 955 zł do 9,5 tys. zł za mkw. Pierwszy etap budowy zostanie zakończony w grudniu 2009 r. Emmerson ma w swojej ofercie też domy w Chyliczkach pod Piasecznem. Mają po 189 mkw. Powstają w zabudowie bliźniaczej i kosztują 1 mln 70 tys. zł. Ich budowa ma zostać zakończona we wrześniu. – Klienci nie płacą żadnej prowizji przy zakupie nowego mieszkania. Płaci nam deweloper, który podpisał z nami umowę na wyłączną sprzedaż mieszkań. Przy zakupie takich lokali klientów interesuje przede wszystkim cena i jakość wykonanej usługi – dodaje Jarosław Skoczeń.
[srodtytul]Ostrożność agentów[/srodtytul]
Agencja Locus dwa tygodnie temu rozpoczęła sprzedaż mieszkań w Konstancinie. Inwestycję realizuje firma Fartex. Budynek położony jest przy ul. Bielawskiej. Znajdzie się w nim 61 mieszkań o powierzchni od 30 do 120 mkw. Kosztują one po 6 tys. 950 zł za mkw. Ukończono już budowę garaży, a w tej chwili ruszyła budowa kondygnacji naziemnych. Inwestycja ma być zakończona w trzecim kwartale 2009 roku. Poza tym Locus ma w ofercie apartamanty na osiedlu Gracja w Wilanowie. Tam przy ul. Bruzdowej powstaje sześć bloków, które mają po trzy kondygnacje, a mieszkania liczą od 60 do 135 mkw. Kosztują od 8,6 do 9,6 tys. zł za mkw. Z 46 apartamentów sprzedano już 12.
Ta sama agencja ma w swojej ofercie też powstające domy przy ul. Wał Zawadowski w Wilanowie. Położone są one na 600 – 700-metrowych działkach i mają 261 mkw. powierzchni. Kosztują od 1,4 mln do 1,6 mln złotych. Inwestycja jest już na ukończeniu. Lada moment agencja rozpocznie sprzedaż domów w Kamionce za Zalesiem. Czeka z tym do czasu, aż inwestor otrzyma pozwolenie na budowę. Locus na razie robi tylko rezerwację. W Kamionce powstanie 16 budynków w zabudowie bliźniaczej. Mają kosztować 700 – 800 tys. zł.
– Ofert z rynku pierwotnego będziemy mieć więcej. W tej chwili prowadzimy negocjacje z deweloperem, który stawia osiedle na Woli – opowiada Jarosław Gabler z agencji Locus. Jego zdaniem firmy, które stawiają domy, coraz częściej się decydują, by ich sprzedażą zajęli się pośrednicy. – Dotyczy to nie tylko małych, ale również i średnich deweloperów, którzy nie chcą budować własnych działów sprzedaży. Przecież wiadomo, że do agencji trafiają ludzie, którzy chcą kupić mieszkanie i na miejscu dostają kompleksowy przegląd zarówno rynku wtórnego, jak i pierwotnego – tłumaczy Gabler. Podkreśla, że klienci nie płacą za pośrednictwo agencji, bo koszty te pokrywa inwestor. Ale jak zauważa agent z Locusa, nabywcy, kupując nowe mieszkanie w agencji, nie mogą się targować. – Decyzje o obniżeniu ceny podejmuje deweloper. My możemy my tylko przekazać propozycję klienta – dodaje Jarosław Gabler.
[srodtytul]Tylko ze sprawdzonymi[/srodtytul]
Na sprzedaż nowo powstających mieszkań zdecydowała się też agencja Bracia Strzelczyk, która szuka nabywców na 140 mkw. apartamenty w segmentach w Wilczej Górze pod Piasecznem. – Te budynki już stoją. Mieszkania kosztują po 5 tys. 150 zł za mkw. – mówi Leszek Baranowski, dyrektor biura.
Dodaje, że choć to nie jest ich pierwsza oferta z rynku pierwotnego, to jego firma podchodzi do takich sprzedaży ostrożnie. – Nasza agencja ma własną markę i nie możemy sobie pozwolić na to, żeby „świecić” oczami za błędy deweloperów. Dlatego jeśli przyjmujemy do sprzedaży takie mieszkania, musimy mieć pewność, że one powstaną. Umowy z firmami podpisujemy dopiero wtedy gdy inwestycja już powstaje, a deweloper ma na koncie inne ukończone budynki – dodaje dyr. Baranowski.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA