fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Im szybciej zapłacimy za fakturę, tym wcześniej odzyskamy podatek

O tym, w jakim terminie przedsiębiorca uzyska zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, decyduje to, kiedy zapłaci za faktury wystawione przez kontrahenta
[b]– Prowadzę firmę świadczącą usługi budowlane. Jeśli po wystawieniu faktury w miesiącu zakończenia robót nie otrzymam zapłaty, uzyskanego obrotu i podatku należnego nie wykazuję w rozliczeniu VAT za ten miesiąc. Czasami, przy realizacji dużych zleceń, korzystam z usług podwykonawców. Płacę im z pewnym opóźnieniem. Czy podatek naliczony wynikający z wystawionych przez nich faktur mogę odliczyć dopiero w rozliczeniu za ten miesiąc, w którym im zapłacę?[/b] – pyta czytelnik DF.Przepisy ustawy o VAT i wydane na jej podstawie rozporządzenia nie łączą – co do zasady – prawa do odliczenia z zapłatą kwoty wynikającej z faktury.[srodtytul]Od zasady jest odstępstwo[/srodtytul]Jedynym wyjątkiem jest odliczanie podatku z faktur VAT-MP wystawionych przez małego podatnika a także rozliczanie otrzymywanych przez niego faktur. Jak wynika z § 12 [link=http://aktyprawne.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?id=173365]rozporządzenia ministra finansów z 27 kwietni...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA