fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Napieralski przeciw konkordatowi

Przewodniczący SLD stwierdził, że jego ugrupowanie będzie walczyć o wypowiedzenie konkordatu
Do takiej deklaracji skłoniła Napieralskiego sprawa 14-latki, której uniemożliwiono skorzystanie z aborcji.
Grzegorz Napieralski powiedział, że historia dziewczynki to dowód na ingerencję Kościoła w sprawy państwa.
Przewodniczący Sojuszu był w Lublinie gościem posiedzenia Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Na konferencji prasowej, odniósł się do historii 14-latki opisanej przez sobotnią „Gazetę Wyborczą”. Według gazety dziewczynka została zgwałcona. Kiedy pojechała do warszawskiego szpitala, by usunąć ciążę, podążyli za nią ksiądz i działaczki organizacji obrońców życia. Uniemożliwili zabieg.
PAP podał jednak informację, uzyskaną w lubelskiej prokuraturze, że dziewczynka nie została zgwałcona. Według tych doniesień ojcem jej dziecka jest 14- latek.
Lubelska prokuratura – jak powiedziała jej rzeczniczka Beata Syk-Jankowska – na wniosek sądu wydała pismo, w którym stwierdza, że zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, iż ciąża jest wynikiem czynu zabronionego, tzn. obcowania płciowego z osobą poniżej 15 lat.Działacze Sojuszu uznali jednak, że sprawa pokazuje zbyt dużą ingerencję Kościoła w życie społeczne.
– Prawo zezwala na dokonanie takiego zabiegu. Księża i różne organizacje jeżdżą za dziewczyną po szpitalach i różnych instytucjach namawiając ją, aby taki zabieg nie został wykonany. To już jest przekroczenie wszelkich norm – powiedział Napieralski.
Przewodniczący SLD podtrzymał wcześniejszą deklarację, że po zdobyciu władzy jego ugrupowanie będzie dążyć do wypowiedzenia konkordatu.Lubelska Rada Wojewódzka Sojuszu zadeklarowała, że „rozumiejąc trudną sytuację ludzką i życiową”, udzieli 14-letniej mieszkance Lubelszczyzny i jej rodzicom wszelkiej pomocy prawnej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA