fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Spółki naftowo-gazowe jak Feniks odrodziły się z popiołów

Bloomberg
Europejskie spółki z sektora energii, notowane w indeksie StoxxEurope600, w trzecim kwartale aż o 54 proc. zwiększyły zysk na akcję (EPS), informuje Bloomberg. To najlepszy rezultat spośród wszystkich branż i nie jest on zasługą tylko notowań ropy naftowej.

Wiele firm naftowych i gazowych znalazło sposób na zwiększanie zyskowności. William Hobbs, główny strateg w pionie zarządzania majątkiem brytyjskiego banku Barclays zwraca uwagę na skalę cięcia kosztów.

Spółki od BP po Statoil w trzecim kwartale osiągnęły wyższe zarobki od prognozowanych. Europejscy gracze na rynku ropy i gazu poprawili zyski o 9 proc., szacują eksperci JPMorgan Chase. W tym samym okresie ich amerykańscy konkurenci odnotowali zwyżkę o 6 proc.

- Akcje europejskich spółek naftowych i gazowych jak Feniks odrodziły się z popiołów – górnolotnie stwierdza Guillermo Hernandez Sampere, szef tradingu w firmie MPPM EK. Nie ukrywa zaskoczenia faktem, że właśnie ten sektor zakasował wszystkie inne.

Na drugim miejscu pod względem dynamiki wskaźnika EPS znalazły się nieruchomości z wynikiem nieco powyżej 20 proc., a na trzecim IT. Najgorzej spisała się ochrona zdrowia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA