fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

5-milionowy pasażer krakowskiego lotniska

materiały prasowe
Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce przywitał w tym roku 5-milionowego pasażera. Tym samym krakowskie lotnisko dołączyło do grona europejskich portów obsługujących powyżej 5 milionów pasażerów rocznie
Szczęśliwym podróżnym okazała się pani Joanna, która leciała do Wenecji linią lotniczą easyJet. Otrzymała od prezesa Kraków Airport Radosława Włoszka gratulacje i prezenty: tablet, kupon na lot z Krakowa i 5 zaproszeń do saloniku biznesowego. Na pozostałych pasażerów rejsu easyJet do Wenecji również czekały drobne upominki. Wszyscy podróżujący zostali też poczęstowani tortem.
- Obsłużenie tak wysokiej liczby pasażerów nie byłoby możliwe, gdyby nie praca osób, które codziennie dbają o sprawny przebieg procedur lotniskowych - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. - Do takiego wyniku z pewnością przyczynił się potencjał naszego regionu. A przede wszystkim oferta kilkunastu przewoźników, dzięki którym pasażerowie mieli do wyboru w ciągu całego roku 100 bezpośrednich połączeń z Krakowa – dodał.
Jak podaje krakowskie lotnisko, wśród 5 milionów pasażerów, którzy zostali obsłużeni w tym roku, było ponad 50 tysięcy dzieci. Z usług lotniska skorzystało też ponad 14 tysięcy niepełnosprawnych. Najdłuższa bezpośrednia trasa oferowana przez Kraków Airport to obecnie połączenie z Chicago (8 tysięcy km), a najdłuższą podróż odbył pasażer udający się w 2017 roku z Krakowa do Strahan w Australii (16 tys km).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA