fbTrack

Nieruchomości

Oferty do wzięcia: Najdroższe Śródmieście, tańszy Mokotów

Atrium City należy do najdroższych biurowców w Warszawie
Archiwum
Najwięcej propozycji najmu powierzchni nadesłanych w tym miesiącu przez agencje doradcze znajduje się w biurowcach zlokalizowanych na Mokotowie i w Śródmieściu.
Wśród najdroższych natomiast brylują oferty w samym sercu Warszawy. Stawki wywoławcze za najem powierzchni w biurowcach Lumen i Skylight sięgają co najmniej 30 euro miesięcznie za metr – tak podaje agencja doradcza Cushman & Wakefield.
Do tego trzeba doliczyć koszty eksploatacji sięgające powyżej 5 euro za metr. Za każde zaś miejsce w parkingu podziemnym najemcy zapłacą 170 – 200 euro miesięcznie. Inne drogie oferty to Crown Square, biurowiec, który powstanie w przyszłym roku przy ul. Przyokopowej na Woli, oraz Grzybowska 81 – zaplanowany do oddania za dwa lata. Spółka DTZ, przedstawiciel właścicieli Crown Square, proponuje 27 euro za 1 mkw. miesięcznie. Do tego dochodzi opłata eksploatacyjna w wysokości 4,4 euro miesięcznie za metr. Pośrednicy z CB Richard Ellis podają, że stawki nominalne w Grzybowskiej 81 to miesięcznie 26 euro za 1 mkw. i 5 euro za eksploatację powierzchni i budynku. Najtańsze natomiast kwietniowe oferty to propozycja nadesłana przez agencję CB Richard Ellis – biura we Flanders Business Park A, których najem będzie kosztować nominalnie 14,5 euro za metr, koszty eksploatacyjne zaś – 4 euro za mkw. Budynek będzie gotowy w 2009 r. O euro droższe na każdym metrze będą biura w Trinity Park III i takich obiektach jak Park Postępu przy ul. Domaniewskiej na Mokotowie czy Okęcie Business Park Zephirus we Włochach przy ul. 17 Stycznia. Pierwszy z biurowców będzie gotowy w przyszłym roku, w drugim natomiast najemcy będą mogli rozpocząć prace aranżacyjne już za kilka miesięcy.
W Catalina Office Center na Mokotowie, przy ul. Rzymowskiego, czeka natomiast powierzchnia do wynajęcia za 16 euro za 1 mkw. miesięcznie. Biurowiec będzie gotowy pod koniec przyszłego roku. O 50 eurocentów droższe są biura w Trinity Park III. Będą gotowe w połowie 2009 r.Firmy szukające najmniejszych modułów powinny się zapoznać z ofertą w Orco Tower w Śródmieściu przy Al. Jerozolimskich, gdzie można wynająć 148 mkw., w Marynarska Business Park na Mokotowie – 250 mkw., w Sobieski Office Building na nowych najemców czekają biura o pow. 250 i 310 mkw., a w Orzyckiej na Mokotowie – niecałe 300 mkw. W pozostałych biurowcach trzeba wynająć znacznie większe powierzchnie, wynoszące co najmniej 500 mkw.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL