fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauczyciele

Uczelnie dostaną miliard na podwyżki

Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Ponad 1 mld złotych trafi w tym roku na podwyżki wynagrodzeń pracowników uczelni publicznych.

Minister finansów na wniosek minister nauki podjął decyzję o uruchomieniu odpowiednich środków. Podwyżki dotyczą okresu od stycznia 2015 roku, a więc będą wypłacane z wyrównaniem.

W ciągu ostatnich trzech latach rząd zagwarantował wzrost przeciętnych wynagrodzeń pracowników uczelni publicznych o 30 proc. Oznacza to, że co roku ich płaca wzrasta średnio o 9,14 proc. Związane z tym łączne wydatki budżetu państwa wynoszą ok. 5,7 mld zł.

W 2013 roku rząd przeznaczył ponad 900 mln zł na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników uczelni publicznych. W roku 2014 na podniesienia ich uposażenia przekazano kolejne 950 mln zł.

W tym roku z miliarda złotych przeznaczonych na podwyżki, prawie 850 mln zł trafi do uczelni publicznych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego. Wzrost płac został przewidziany nie tylko dla nauczycieli akademickich i pracowników naukowych, ale też dla innych cywilnych pracowników uczelni publicznych (z wyłączeniem zatrudnionych w domach i stołówkach studenckich).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA