fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Walka o TVP trwa, faworytka odpadła

Agnieszka Odorowicz
PISF
Konkurs na prezesa publicznej telewizji wchodzi w decydującą fazę.

Zakończył się drugi etap wyścigu do zarządu TVP. Rada nadzorcza publicznego nadawcy do finalnych przesłuchań dopuściła 12 kandydatów. Wśród nich są obecni członkowie zarządu Juliusz Braun, Marian Zalewski i Bogusław Piwowar, a także Janusz Daszczyński, Piotr Gaweł, Jarosław Pachowski, Iwona Schymalla, Zbigniew Jasiewicz, Wiesław Rola, Urszula Rzepczak, Stanisław Wójcik oraz Sławomir Zieliński.

Największym zaskoczeniem jest odpadnięcie jednej z faworytek, obecnej szefowej PISF Agnieszki Odorowicz. Zwłaszcza że startowała nie tylko na prezesa, ale też na członka zarządu. Podobno miała być wiceprezesem.

Z informacji „Rzeczpospolitej" wynika, że większych szans na reelekcję nie ma obecny prezes Juliusz Braun.

– Stracił całkowicie poparcie prezydenta. Nie ma już w zasadzie wstępu do pałacu – mówi nam nasz informator.

A to właśnie poparcie polityczne jest jednym z najważniejszych argumentów przy wyborze nowego zarządu. Jak twierdzi nasz rozmówca, nie najlepiej zostało odebrane m.in. zachowanie Brauna podczas niedzielnej debaty prezydenckiej. Prezes TVP towarzyszył wtedy w drodze do studia jedynie urzędującemu prezydentowi. Mogło to sugerować, że go popiera.

Kto ma teraz największe szanse? Na faworytkę wyrasta Schymalla. Na korytarzach TVP mówi się, że przy takim wyborze nową szefową TVP 1 zostanie Małgorzata Wyszyńska.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA