fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Co budują deweloperzy

Ceny mieszkań w inwestycji Krypskaj 25 wahają się od 6,9 do 8,2 tys. zł za mkw.
Materiały inwestora
Deweloperzy rozpoczynają kolejne inwestycje mieszkaniowe. Czym chcą przyciągnąć klientów?

Sprzedaż nowych mieszkań w szczecińskiej dzielnicy Gumieńce rozpoczyna spółka Polnord.

Ku Słońcu

Na rynek trafił kolejny, trzeci etap osiedla Ku Słońcu. Deweloper oferuje 182 mieszkania - od kawalerek po lokale pięciopokojowe - o powierzchni od 31 do 106 mkw. Do lokali na parterze przynależą ogródki.

- Największe mieszkania, położone na najwyższych kondygnacjach, mają tarasy o powierzchni do 60 metrów - podają przedstawiciele spółki Polnord. W lokalach zostaną zamontowane domofony. Ceny mieszkań w tej inwestycji zaczynają się od 158,4 tys. zł.

- Projekt Ku Słońcu należy do najlepiej sprzedających się inwestycji z naszej oferty. Jestem przekonany, że nowy etap osiedla znajdzie uznanie wśród najbardziej wymagających klientów - mówi Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu spółki Polnord.

Zakończenie budowy trzeciego etapu osiedla deweloper zapowiada na trzeci kwartał 2017 roku. Osiedle powstaje 3 km od centrum Szczecina. - Niedaleko są szkoły, przedszkola, przychodnie, sklepy i restauracje - zachęcają przedstawiciele dewelopera. Punkty usługowe znajdą się też na parterach osiedlowych budynków.

Kolorowy Gocław

W Warszawie rusza budowa Kolorowego Gocławia. To największy dotychczas projekt mieszkaniowy spółki Yareal. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu inwestycji jest firma B.P. Unimax. Lokale mają być oddane do użytku w 2017 roku.

- Osiedle powstanie w dwóch etapach. W każdym znajdzie się po ok. 200 mieszkań. Znajdą się one w sześciu sześciopiętrowych budynkach: Lazur, Szafran, Koral, Indygo, Fuksja oraz Malachit - mówią przedstawiciele dewelopera. Yareal zaplanował mieszkania o powierzchni od 28 do 92 mkw. - od jednego do czterech pokoi.

Lokale z pierwszego etapu są już w sprzedaży. Nabywców znalazło do tej pory 40 proc. mieszkań. Średnia cena lokali w inwestycji Kolorowy Gocław to ok. 7,5 tys. zł za mkw. - W biurze przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego zostało przygotowane mieszkanie pokazowe. To jedno z mieszkań trzypokojowych, jakie znajdą się w projekcie. Mieszkanie jest w pełni wykończone - mówią przedstawiciele dewelopera.

– Dzięki temu możemy pokazywać naszym klientom proponowane przez nas rozwiązania. Można zobaczyć m.in. drzwi wejściowe do mieszkań, okna oraz fragment klatki schodowej - mówi Olga Prokopiak, dyrektor marketingu w Yareal Polska. - Pokazanie nabywcom gotowego lokalu przed rozpoczęciem budowy spowodowało, że ten typ mieszkania cieszy się największym zainteresowaniem - zauważa dyrektor.

Pomiędzy budynkami spółka Yareal planuje ogród z dwoma placami zabaw dla dzieci, a od strony północnej mały park ze ścieżką zdrowia. - Od strony ul. Międzyborskiej, przed głównym wejściem na teren osiedla, zaprojektowany został ogólnodostępny skwer z fontanną i ławkami - opisuje deweloper.

Niedaleko osiedla są sklepy, punkty usługowe, apteki, poczta, restauracje, szkoły i przedszkola, obiekty sportowe i tereny rekreacyjne.

- Atutem okolicy są tereny zielone oraz rozwinięta infrastruktura sportowa. Położony po drugiej stronie ulicy Park nad Balatonem w 2010 roku przeszedł gruntowną modernizację. Dziś znajdują się tam trzy place zabaw, strumyk z fontanną i kaskadą, boisko do piłki plażowej, a nad samą wodą – taras z kawiarnią i pomostem, przy którym cumują łódki.W okolicy znajdują się też kluby sportowe i pływalnia.

Kolorowy Gocław zaprojektowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

Krypska 25

Także w Warszawie rusza sprzeda mieszkań w inwestycji Krypska 25, która powstanie niedaleko ronda Wiatraczna. Kameralny budynek to piąta inwestycja spółki SP Invest w tej części stolicy. W czteropiętrowym budynku znajdzie się 35 mieszkań - dwu -, trzy-, i czteropokojowych o powierzchni od 39 do 135 mkw.

Na parterze przewidziano lokale usługowe. W podziemnym garażu ma powstać 37 miejsc parkingowych oraz komórki lokatorskie. - Atutem inwestycji jest lokalizacja ok. 500 metrów od ronda Wiatraczna. Nasze wcześniejsze inwestycje potwierdziły, że klienci cenią sobie osiedla blisko najważniejszych arterii prawobrzeżnej Warszawy, ale też ciszę i spokój. Istniejąca zabudowa to bariera oddzielająca mieszkania od najbardziej ruchliwych ulic - zapewnia Paweł Putkowski, prezes zarządu SP Invest.

W sąsiedztwie osiedla powstają sklepy, punkty usługowe, miejsca rozrywki i rekreacji oraz placówki oświatowe i służby zdrowia. - Sąsiedztwo ronda Wiatraczna to również dostęp do komunikacji publicznej: tramwajów, autobusów, stacji Veturilo. W pobliżu planowana jest również stacja metra - zachęca deweloper.

Planowany termin oddania inwestycji to czwarty kwartał kwartał 2016 roku. Generalnym wykonawcą jest spółka Inter – Construction. Inwestycja jest objęta rachunkiem powierniczym. Ceny mieszkań wahają się od 6,9 do 8,2 tys. zł za mkw.

Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA