fbTrack

Biznes

Amerykański konglomerat General Electric nie zrealizował prognoz

www.ge.com
Przychody GE Co. za pierwszy kwartał spadły o 12 procent, poniżej oczekiwań analityków. Sytuacja GE uznawana jest często za wyznacznik ogólnej kondycji amerykańskiej gospodarki. Dlatego informacja o obniżeniu prognoz wywołała spadki na giełdach.
GE Co. to koncern, który grupuje przedsiębiorstwa o najróżniejszym profilu produkcji. Stąd jego kondycja jest traktowana jako swoisty indeks.
General Electric Company zajmuje się energetyką, zaopatrzeniem rynku medycznego, produkcją lokomotyw, nieruchomościami, leasingiem samolotów, ochroną, uzdatnianiem wody oraz wieloma innymi branżami. W Polsce GE Co. znany jest z działalności na rynku bankowym poprzez GE Bank Mieszkaniowy. Spółka zanotowała wyższe od oczekiwanych straty. Część konglomeratu zaangażowana w branżę finansową odczuła skutki globalnego kryzysu finansowego. Generali Electric tnie całoroczne prognozy.
Informacja spowodowała spadki na europejskich giełdach. Warszawskie indeksy spadają o grubo ponad 2 procent. Przychody w I kwartale: 42,2 mld USD (44 centy za akcję wobec prognozowanych 51 centów) Prognoza zysku w II kwartale: 53-55 centów na akcję Prognoza na 2008: 2,20-2,30 USD na akcję.
Źródło: bloomberg.com

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL