fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory Prezydenckie 2015

Podpisy poparcia dla Dudy złożone w PKW

Twitter
Składamy 1 587 220 podpisów poparcia dla Andrzeja Dudy. Kolejne ciągle napływają - poinformował sztab Andrzeja Dudy

Wynik PiS to nie tylko najlepszy rezultat w tej kampanii (do tej pory najlepszy był Adam Jarubras z PSL, który złożył 450 tys. podpisów), ale również powtórzenie osiągnięcia sprzed pięciu lat. Wtedy to w wyborach tuż po katastrofie smoleńskiej udało się dzięki nadzwyczajnej mobilizacji zebrać 1,6 mln podpisów pod kandydaturą Jarosława Kaczyńskiego (Bronisław Komorowski miał wtedy prawie 800 tys., a w tym roku 250 tys.).

- To dobry wynik - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Tych, którzy poparli Dudę nazwał komitetem poparcia. Zaapelował, by teraz zmobilizowali po pięć osób ze swojego otoczenia.

Szefowa sztabu Beata Szydło poinformowała, że otwiera się "nowy etap kampanii". - Sztab wyborczy to nie tylko grupa, która pracuje w centrali. Ma 41 oddziałów we wszystkich okręgach. Przed nami bardzo dużo pracy - stwierdziła.

Przed konferencją rozsypała się piramida z pudeł, która była dekoracją sceny. - Mieliśmy taki problem, bo tych podpisów jest naprawdę dużo. Inni kandydaci, którzy przynoszą po kilka kartonów tego problemu nie mają - skomentował na gorąco rzecznik PiS Marcin Mastalerek.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA