Banki wprowadzają technologię biometryczną: odcisk palca

Dwa banki: Millennium i Meritum lada chwila umożliwią logowanie się do aplikacji mobilnej przy użyciu odcisku palca zamiast Pin-u.
Bloomberg
Banki wprowadzają technologię opartą na unikalnych cechach głosu czy naczyń krwionośnych

Dwa banki w najbliższych dniach umożliwią logowanie się do aplikacji mobilnej przy użyciu odcisku palca zamiast numeru PIN. Taką innowację wkrótce wprowadzą Meritum Bank oraz Millennium. Z informacji „Rz" wynika, że do wprowadzenia identyfikacji biometrycznej przygotowuje się również największy gracz na rynku – PKO BP. Bank nie zdradza szczegółów dotyczących jej zastosowania.

Zmiany dzięki Apple

– Aplikacja Millennium jako pierwsza w Polsce da możliwość logowania się za pomocą odcisku palca. Biometryczny dostęp możliwy będzie na razie na smartfonach zaopatrzonych w czytniki linii papilarnych, czyli najnowszych iPhone'ach – zapowiada Ricardo Campos, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej Banku Millennium. Dodaje, że bank pracuje również nad udostępnieniem nowej funkcji posiadaczom telefonów z Androidem. Dla użytkownika logowania się odciskiem będzie rozwiązaniem opcjonalnym.

Z możliwości iPhone'ów korzysta też Meritum. – Logowanie z...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL