fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Dante i Homer w stolicy

Archiwum
Oryginalne wydania „Boskiej komedii” Dantego Alighieri oraz „Iliady” Homera będzie można wkrótce zobaczyć w Polsce.

Arcydzieła literatury światowej zostaną pokazane w Warszawie na XXI Targach Wydawców Katolickich, które będą się odbywały w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w kwietniu. Po raz pierwszy w Polsce można będzie podziwiać marmurowe rzeźby z Muzeów Watykańskich oraz książki z artystycznymi ilustracjami watykańskiej kolekcji sztuki współczesnej.

Przyjadą one do Polski z Watykanu, bo Stolica Apostolska jest tegorocznym gościem specjalnym targów. Jej salon będzie prezentował m.in.: Libreria Editrice Vaticana, Muzeum Watykańskie, Watykańska Biblioteka Apostolska, Tajne Archiwum Papieskie, Papieska Komisja Archeologiczna, Wydział Filatelistyczny i Numizmatyczny. A specjalnym gościem będzie kardynał Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady Kultury.

– Mam nadzieję, że ten salon pozwoli odkryć i poznać bliżej historię i bogactwo kulturalne państwa małego geograficznie, ale wielkiego pod względem znaczenia politycznego, o „prestiżu duchowym" i wielkiej roli w kształtowaniu kultury europejskiej – mówi ks. Roman Szpakowski, dyrektor targów.

Targi Wydawców Katolickich w Polsce są jedyną tego typu imprezą w Europie. Wydawcy prezentują dzieła z zakresu teologii i filozofii, pedagogiki i psychologii, historii, a także podręczniki, programy multimedialne, faksymile. W tym roku swoją ofertę zaprezentuje ponad 130 wydawców. Podczas targów zostaną przyznane nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. W poprzednich latach otrzymali je m.in. publicyści „Rzeczpospolitej" Ewa K. Czaczkowska i Tomasz Krzyżak.

—tk

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA