fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kamiński: Skrót myślowy Antoniego Macierewicza

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Skrótem myślowym i uproszczeniem nazwał Mariusz Kamiński słowa Antoniego Macierewicza o tym, że „gdyby śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej zostało przeprowadzone przez niezależne organy, Ukraina nie zostałaby zaatakowana”

Mariusz Kamiński tłumaczył w programie "Gość Radia Zet", że Antoniemu Macierewiczowi chodziło najprawdopodobniej o to, iż "pokazanie prawdy w sprawie katastrofy smoleńskiej"  oraz "odpowiednia reakcja międzynarodowa" mogły powstrzymać Rosję przed agresywnymi działaniami wobec Ukrainy.

Na pytanie Moniki Olejnik, czy myślenie o tym, że umiędzynarodowienie śledztwa smoleńskiego nie doprowadziłoby do aneksji Krymu nie jest przejawem naiwności, Kamiński odparł, że jest to uproszczenie. Jego zdaniem, międzynarodowe śledztwo byłoby bardzo korzystne dla śledztwa w sprawie katastrofy, bo widać wyraźnie, że strona rosyjska lekceważy polskie postulaty, a nasza prokuratura nie jest partnerem dla rosyjskich władz.

Kamiński zgodził się jednak, że umiędzynarodowienie śledztwa smoleńskiego nie miałoby wpływu na politykę Rosji.

- To, co się dzieje w Rosji to przekraczanie granic, których przekraczać nie wolno – powiedział  Mariusz Kamiński.

Komentowane stwierdzenia Antoniego Macierewicza padły podczas jego spotkania z kongresmenem z partii republikańskiej Michealem Fitzpatrickiem, do którego doszło 2 marca w Langhorn w Pensylwanii.

Antoni Macierewicz powiedział podczas tej rozmowy, że śmierć polskiej elity w Smoleńsku, zestrzelenie malezyjskiego samolotu, marsz Rosjan przez Ukrainę oraz najprawdopodobniej śmierć Borysa Niemcowa są efektem "zmowy milczenia nad śmiercią polskiego prezydenta".

Macierewicz stwierdził także, że do do zatrzymania rajdu Putina konieczne jest "wysłuchanie publiczne w Kongresie USA" dotyczące rzeczywistego przebiegu zamachu smoleńskiego. Poseł PiS powiedział też, że kierowany przez niego zespół parlamentarny ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej "dysponuje dowodami jednoznacznie wskazującymi" na to, że odpowiedzialni za nią są Rosjanie.

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA