fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uber będzie legalny w Belgii

Belgijska stolica była wczoraj sparaliżowana przez taksówkarzy, którzy protestowali przeciwko planom władz zalegalizowania tzw. ridesharing, czyli usług wspólnych przejazdów.
Fotorzepa, Daniel Szysz Dan Daniel Szysz
Region Brukseli zalegalizuje usługi wspólnych przejazdów oferowane przez firmę Uber. Protestują taksówkarze, którzy boją się rozlania amerykańskiej konkurencji na całą Europę.

Belgijska stolica była wczoraj sparaliżowana przez taksówkarzy, którzy protestowali przeciwko planom władz zalegalizowania tzw. ridesharing, czyli usług wspólnych przejazdów. Dostępne są one dzięki amerykańskiej firmie Uber, która poprzez aplikację na smartfony kojarzy właścicieli aut z potencjalnymi pasażerami.

Taksówkowe korporacje boją się taniej konkurencji – w Brukseli kurs za pośrednictwem Uber jest średnio dwa razy tańszy niż ten oferowany przez jedną z dwóch zaledwie korporacji taksówkarskich. A jakość usług i uprzejmość kierowców działają na korzyść usług świadczonych przez firmę zarejestrowaną w San Francisco.

Tyle że obecnie kurs oferowany przez Uber jest nielegalny: kierowca ryzykuje grzywnę do 10 tys. euro, a nawet konfiskatę auta. Władze regionu Bruksela chcą sprawę uregulować: w zamian za spełnienie wyższych wymogów stawianych kierowcom i ich pojazdom oferta stanie się legalna.

Uber walczy w całej Europie o uznanie pr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA