Kiedy napis na etykiecie informuje

www.sxc.hu
Producent, który oznaczył mleko UHT w woreczkach dodatkowym określeniem „długoterminowe”, nie wprowadził konsumentów w błąd.

Wojewódzki inspektor jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych nałożył na spółdzielnię mleczarską karę 5727 zł za wprowadzenie do obrotu nieprawidłowo oznakowanych trzech partii przetworów mlecznych. Konkretnie chodziło o mleko długoterminowe, masło szlachetne oraz mleko 3,5 proc.

Kontrola wykazała m.in., że w pierwszym wyrobie użyto określenia „długoterminowe" w stosunku do mleka UHT pakowanego w woreczki. Zdaniem kontrolerów sugeruje to, że artykuł ten ma szczególne właściwości, podczas gdy wszystkie podobne środki spożywcze takie posiadają. Pakowanie tego mleka w folię jako jedynego mleka UHT na polskim rynku nie uprawnia do zamieszczania w oznakowaniu słowa „długoterminowe" tylko po to, aby odróżnić je od pasteryzowanego powszechnie pakowanego w folię – stwierdził organ. Sposób odróżnienia tego produktu od mleka pasteryzowanego pakowanego w folię można uzyskać bez użycia określenia „długoterminowe".

W ocenie inspekcji ...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL