fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Dr Marcin Zaborowski o zabójstwie Borysa Niemcowa

Marcin Zaborowski
Fotorzepa
Szef Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych dr Marcin Zaborowski skomentował w TOK FM sprawę zabójstwa jednego z największych krytyków Kremla Borysa Niemcowa.

Szef PISM powiedział w rozmowie z Jackiem Żakowskim, że Kreml tworzy atmosferę, w której zabójstwo lidera opozycji jest możliwe. - Ten mord na Niemcowie podnosi poziom strachu w Rosji. Jest sygnałem dla społeczeństwa, że "nam wszystko wolno" - nie tylko możemy wyeliminować lidera opozycji, ale możemy to zrobić w sposób demonstracyjny - powiedział dr Zaborowski.

Zdaniem szefa PISM, zabójstwo Niemcowa może wpłynąć na europejsko-rosyjskie relacje, gdyż - jak twierdzi dr Zaborowski - liderzy europejscy zdają sobie sprawę z tego, że mają do czynienia z innego rodzaju dyktaturą.

- Czym innym jest dyktatura pragmatyczna, jak w Malezji czy Tajlandii, gdzie liderów opozycji się izoluje, utrudnia się im życie. Dotychczas było tak w Rosji. Czym innym jest jednak dyktatura, gdzie liderów opozycji się po prostu zabija, jak w Chile czy Argentynie w latach 80. - powiedział Marcin Zaborowski.

Źródło: TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA