Zmiana u sterów Netii i T-Mobile za jednym zamachem

Bloomberg
Za kilka dni oficjalnie zostaną ogłoszone zmiany prezesów w dwóch firmach. Na rynku mówi się, że marcowe decyzje personalne przyniosą skutki już w maju – czerwcu.

W przyszłym tygodniu rada nadzorcza stacjonarnej Netii podejmie decyzję w sprawie zmian w zarządzie, który jest dziś dwuosobowy – wynika z nieoficjalnych informacji „Rz". Również w przyszłym tygodniu w komórkowej sieci T-Mobile Polska ogłoszony ma zostać wybór nowego prezesa spółki – zapowiedziano menedżerom. Po odejściu z telekomu Miroslava Rakowskiego funkcję tę pełni czasowo Zacharias Piperidis.

Zbieżność dwóch wydarzeń nie jest przypadkowa. Odchodzący szef Netii – Adam Sawicki – ma objąć stery w T-Mobile. Wypowiedzenie złożył pod koniec stycznia, ale rada nadzorcza do tej pory nie podjęła uchwały o zmianach w zarządzie. Według naszych informacji propozycję kierowania Netią dostał Paweł Szymański, obecny wiceprezes ds. finansowych, a do zarządu dołączyć mają trzy osoby odpowiedzialne za usługi dla klientów indywidualnych, biznesowych oraz za infrastrukturę.

Paweł Szymański, choć zasiadał w radzie nadzorczej Polkomtelu (sieć ...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL