fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Kazaszka Balli Marzec mieszkająca w Polsce chce być prezydentem

Balli Marzec
wspolnotakaz.pl
Balli Marzec jest etniczną Kazaszką, muzułmanką, dziennikarką i działaczką demokratycznej opozycji Kazachstanu. Na stronie internetowej stowarzyszenia Wspólnota Kazachska, którego jest założycielką, napisała, że chce kandydować w wyborach prezydenckich.

Balli Marzec w oświadczeniu napisała, że od wielu lat mieszka w Polsce. Chce wystartować w wyborach prezydenckich po to, by pokazać światu, że "Polska jest nowoczesna, różnorodna i otwarta".

Marzec uzasadnia chęć startu w wyborach prezydenckich tym, że choć jej zdaniem "w ostatnich latach Polska bardzo się zmieniła i wizerunkowo i mentalnie na lepsze", w naszym kraju wciąż jest w tym względzie wiele rzeczy do zrobienia. "Myślę, że znając dobrze Polskę i kraje byłego Związku Radzieckiego (to kilka niepodległych państw) udało by mi się zrobić Polskę pomostem między Zachodem i Wschodem, krajem który miałby istotny głos na międzynarodowej arenie w sprawie naszych partnerów ze wschodu" - napisała w oświadczeniu. Dodała, że fakt, iż kandydatką na prezydenta jest muzułmanka, mógłby zostać pozytywnie odebrany w muzułmańskim świecie.

Hasłem kampanii wyborczej Balli Marzec ma być zwrot: "Kocham Polskę i Polaków. Mam nadzieję, że ta miłość jest wzajemna".

Stowarzyszenie Wspólnota Kazachska działa w Polsce od 2002 roku, zajmuje się prawami człowieka w Kazachstanie i Azji Środkowej. W czasie swojej dwunastoletniej działalności zorganizowało wiele akcji, pikiet i demonstracji w obronie praw człowieka w Kazachstanie i Azji Środkowej.

Czytaj także: Kukiz: Duda jest Komorowskim PiS-u

Czytaj także: Anna Grodzka oficjalnie kandydatką na prezydenta

Źródło: wspolnotakaz.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA