fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Peter Paul Adriaansen w zarządzie Philip Morris Polska

Bloomberg
Peter Paul Adriaansen został członkiem zarządu i dyrektorem ds. HR w największej firmie tytoniowej w Polsce. Zastąpił Anne Oppenheim, która wróciła do centrali koncernu w Lozannie.

Peter Paul Adriaansen ma niemal 30-letnie doświadczenie w obszarze HR. Swoją karierę zaczynał w połowie lat 80-tych w Holandii w branży chemicznej. Do Philip Morris dołączył w 1996 r. jako menedżer ds. rozwoju kadry – podaje w komunikacie prasowym Philip Morris Polska.

Był m.in. menedżerem ds. rozwoju pracowników w fabryce PM w Bergen Op Zoom w Holandii, dyrektorem HR na Czechy i Słowację, kierował działem HR w Szwajcarii, był również dyrektorem ds. HR na Niemcy i Austrię, a później także na Holandię.

Na początku lutego br. przeniósł się do Warszawy, gdzie będzie odpowiadał m.in. za rozwój organizacji i relacje pracownicze w Polsce i krajach bałtyckich.

- Wiele osób z globalnego tzw. „senior managementu" Philip Morris International ma polski paszport i pracowało w krakowskim czy warszawskim biurze Philip Morris. Philip Morris jest postrzegany jako atrakcyjny, stabilny pracodawca – komentuje Peter-Paul Adriaansen.

W 2014 r. PM zatrudnił w Polsce 500 osób (w sumie pracuje tam 3 tys. osób), a do firmy wpłynęło ok. 16 tys. aplikacji o pracę.

Philip Morris jest największą firmą tytoniową w Polsce. Jej udziały rynkowe wynoszą ok. 39 proc. Firma współpracuje z ponad 4 tys. plantatorów tytoniu w naszym kraju.

Na przestrzeni ostatnich 10 lat wielkość produkcji papierosów w krakowskiej fabryce firmy wzrosła z 30 mld do ponad 50 mld sztuk papierosów rocznie i dalej się zwiększa. Obecnie ok. 70 proc. produkcji trafia stamtąd do ponad 70 krajów.

Do tej pory Philip Morris zainwestował w Polsce ponad 500 mln dol.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA