fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wynajem

Od stycznia tani najem mieszkań od państwa

Internetowy system informacji dla najemców chętnych na lokale od BGK ruszy 7 stycznia 2015 r. na stronie www.jakusiebie.pl.
Fotorzepa
124 mieszkania na wynajem kupił w Poznaniu Funduszu Mieszkań na Wynajem BGK. Nie wiadomo jeszcze, na jakich warunkach wynajmie lokale, choć zapowiadał, że taniej od ofert rynkowych.

- Inicjatywa ta jest realizowana całkowicie na zasadach rynkowych w oparciu o ustawę o funduszach inwestycyjnych. Naszym celem nie jest dostarczenie alternatywy dla mieszkań socjalnych czy komunalnych, ale poprawienie mobilności zawodowej Polaków - tłumaczy Anna Czyż, rzecznik prasowy BGK. - Bank - jako inwestor - chce także zachęcić inne podmioty do wejścia w sektor nieruchomości na wynajem. Dzięki temu Polska, mając obecnie 4-procentowy rynek mieszkań na wynajem, będzie miała szansę dogonić Europę, w której średnia wynosi 17 procent.

Ponad 30 projektów

Powołana przez bank spółka BGK Nieruchomości jest w trakcie analizy kolejnych 34 projektów zlokalizowanych w kilku miastach w Polsce: Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Katowicach.

Łącznie jest to 3400 mieszkań na różnych etapach budowy. Lokale te będą udostępniane najemcom w latach 2015 - 2017 - zapowiada BGK.

- Finalizacja zakupu każdej nieruchomości zależy od wyników audytu obejmującego kwestie techniczne, prawne, podatkowe i komercyjne. Zgodnie z zapowiedziami proces inwestycyjny Funduszu Mieszkań na Wynajem jest stopniowy i potrwa kilka lat - podaje w komunikacie BGK.

Pierwszy w Poznaniu

Jako pierwszy budynek na wynajem BGK wybrał liczący 124 lokale blok przy ul. Saperskiej 32B i 32C w Poznaniu. Bank zapowiada, że pierwsi najemcy będą mogli wprowadzić się tam w marcu 2015 r.

Budynek ma 6 pięter, 2 klatki schodowe oraz garaż podziemny. Znajdują się w nim 124 mieszkania o powierzchni od 23 do 72 mkw. Nieruchomość znajduje się na terenie rozbudowywanego obecnie osiedla, położonego w dzielnicy Wilda.

- Bezpośrednie sąsiedztwo stanowią budynki mieszkalne wielo- i jednorodzinne. W okolicy znajdują się punkty handlowe i usługowe, szkoły oraz przedszkole publiczne, a także las i ogrody działkowe - podaje BGK.

Budynek położony jest 6 km od centrum Poznania, dojazd samochodem zajmuje ok. 20 minut, dostępna jest także komunikacja miejska (najbliższy przystanek znajduje się w odległości ok. 150 metrów od budynku).

Kto i za ile wynajmie

Internetowy system informacji dla najemców chętnych na lokale od BGK ruszy 7 stycznia 2015 r. na stronie www.jakusiebie.pl.

Tego dnia potencjalni klienci poznają warunki najmu oraz szczegółową ofertę, w tym ceny poszczególnych lokali. Na razie takich informacji nie ma.

- Budynek w Poznaniu został kupiony w stanie deweloperskim, więc mieszkania muszą zostać jeszcze wykończone. Lokale mają być gotowe do końca marca i wówczas będzie można umówić się na obejrzenie mieszkania za pomocą formularza na stronie www.jakusiebie.pl - zapewnia BGK.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA