fbTrack

Finanse

Umowa Quercus TFI z turecką firmą

Quercus TFI podpisało umowę o współpracy w zakresie doradztwa inwestycyjnego z firmą Yapi Kredi Asset Management
Tego typu umowy w Polsce należą do rzadkości – powiedział wczoraj Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI, które dopiero rozpoczyna działalność.
Yapi Kredi Asset Management, w połowie należące do UniCredit, będzie doradzać funduszowi Quercus Bałkany i Turcja. – Nie będziemy udawać, że z Warszawy da się dobrze inwestować na rynku tureckim – mówi Sebastian Buczek. – Jesteśmy liderem w naszym sektorze. Zarządzamy aktywami o wartości prawie 6 mld dolarów – mówi Didem Gordon, prezes Yapi Kredi Asset Management. – Turecki rynek akcji ma duży potencjał do wzrostu – dodała. Sebastian Buczek powiedział, że wyceny spółek w Turcji są obecnie bardzo niskie. Ich kursy spadły mocniej niż w innych krajach. – Jeśli na świecie sytuacja się ustabilizuje, rynek turecki będzie jednym z najbardziej rosnących – przekonuje Buczek.
Fundusz Quercus Bałkany i Turcja rozpocznie pierwsze inwestycje za kilka tygodni. W ofercie TFI są jeszcze trzy inne fundusze. Kolejne mają powstać za kilka miesięcy. Do władz Quercus TFI dołączyły kolejne osoby. Paweł Cichoń został wiceprezesem, Marcin Sobociński – dyrektorem sprzedaży i marketingu, a Wojciech Zych – zarządzającym funduszem. Quercus TFI w maju chce przeprowadzić niewielką zamkniętą emisję akcji. Jeszcze w drugim kwartale chce zadebiutować na New Connect. Kolejnym etapem, w 2009 r., ma być rynek główny GPW. – Mamy już pozytywną interpretację przepisów prawa, która umożliwi debiut TFI na rynku New Connect – mówi prezes.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL